Z hlediska techniky pohybu se nordic blading velmi podobá klasickému lyžování čili běžkování. Pokud k inline bruslím přidáte do rukou hole, docílíte rovnoměrnějšího zatížení celého těla, které je samozřejmě pro naše zdraví prospěšnější. Dochází k zapojování celé řady různých svalových skupin, zejména pak svalstva nohou, horních částí těla, ale taká zádového a břišního svalstva. Navíc je tento způsob bruslení citlivější k vašim zádům, neboť hole podporují vzpřímenější držení těla při jízdě. Navíc při spotřebujete při tomto pohybu více kalorií, takže pokud chcete nějaké to kilo shodit, i v tomto případě se vyplatí tuto severskou variaci bruslení vyzkoušet!
Jak začít se severským inline bruslením?
Můžete mít dva dobré důvody, proč chcete nordic blading vyzkoušet. Zaprvé jste velmi zdatní v klasickém inline bruslení a chcete vyzkoušet něco nového. Chcete si dopřát požitek z ještě rychlejší jízdy a snadnější zdolávání větších výškových převýšení. Pak je zde druhá skupina zájemců o tento sport, a to jsou ti, kteří na bruslích nikdy nestáli a myslí si, že díky holím se budou při bruslení cítit jistěji. První pokusy o bruslení jsou bezesporu s hůlkami snazší.
Dbejte na správnou techniku i bezpečnost!
Pokud se do nordic bladingu pustíte, musíte nejprve získat jistotu v postoji na bruslích a dále pak v klouzavém pohybu vpřed a umění včas a správně zabrzdit. Hned od začátku se také soustřeďte na správné držení holí, aby Váš pohyb byl správně koordinovaný. Každý odraz nohou je doprovázen odrazem oběma hůlkami zároveň! V horní části těla jste lehce předkloněni. Paže zdvihejte do výše ramen a v blízkosti chodidel se hůlkami odpichujte od země. Díky jízdě s hůlkami dosáhnete vyšší rychlosti jízdy, a tak je důležité myslet také na bezpečnost. Samozřejmostí by měla být helma, další ochranné prvky a spolehlivé brzdy. Vaše trasa by měla být přehledná s kvalitním povrchem. Lepší je ale bruslit přírodě na nějaké stezce pro bruslaře mimo město, přece jen s hůlkami zabíráte docela široký prostor.