Je to jedno ze slovních spojení, které vyhledáváte? Spousta lidí stále vyhledává hypotéku bez příjmu, aniž by tušili, že takovýto typ úvěru vlastně není vůbec možný. Proč tomu tak je, ale proč se i přesto s těmito názvy vlastně stále shledáváme? Na tyto otázky si nyní odpovíme.
- V dnešní době si musí každý poskytovatel zjistit, zdali je jeho klient schopen splácet. Proto neexistují žádné podobné úvěry, kdy by se příjem neprokazoval. Je důležitý a proto se nesmí vynechávat, pouze na základě tohoto faktoru můžete získat úvěr. Ovšem jsou i jistá pravidla, kdy je to možné a kdy nikoliv. Většinou jsou v soukromém sektoru povoleny různé druhy výjimek a stačí vám příjem například z důchodu nebo dokonce z mateřské či rodičovské dovolené. I to je tolerantní, takže i na základě tohoto můžete získat úvěr. Pokud chodíte stabilně do zaměstnání, pak máte naprosto vyhráno a to i v případě, že pobíráte opravdu malou mzdu. V tomto případě by vám totiž nepůjčili v bance, kde jsou jiné podmínky a musíte tam dosahovat určitou výší na úvěr a musíte mít jistou částku na výplatu, ale u soukromých společností je to jiné a můžete mít klidně i malou výplatu a úvěr získat můžete.
Každý musí doložit, kolik vydělává nebo přijímá
Jak je to s dokazováním?
Prokazování výplaty není vůbec složité. K tomu vám postačí pár výpisů z účtu a nějaké to potvrzení. V každém případě se dá něco dělat, takže se předem není čeho obávat.
Posouzení úvěruschopnosti záleží na doložených dokladech, listinách a smlouvách.
- V případě zaměstnanců se dokládají výpisy z bankovního účtu za 3 – 6 měsíců, pracovní smlouva a výplatní pásky.
- Lidé se starobním důchodem nebo na rodičovské si připraví rozhodnutí o vyměření důchodu nebo o přiznání dávky.
- Osoby samostatně výdělečně činné by měli přinést daňové přiznání za poslední období a vystavené faktury. Nezbytné jsou také výpisy z bankovního účtu za 3 – 6 měsíců.